SPA

Grandemir Hotel SPA, Hamam, Kapalı Havuz ve Sauna Alanları

SPA kelimesi esasen Latincede “Selus Per Aqua” yani “Sudan Gelen Sağlık” veya “Su ile Gelen Sağlık” anlamlarına gelir. Zaten SPA’nın kökenleri de Romalılara uzanmaktadır. Zaman içinde Avrupa’ya yayılan SPA temel olarak su aile yapılan terapi ve bakımları kapsar. Bu hizmetlerin sunulduğu yerler ise SPA veya Spa Merkezi olarak tanımlanır.

Spa bakımlarında su ile birlikte, doğal ve şifalı taşlar, aromatik yağlar ve profesyonel masaj teknikleri de uygulanmaktadır. Spa merkezimize gelenler bu masajlardan veya bakımlardan istedikleri birini ücreti dahilinde ve rezervasyon önceliğine göre seçebilirler.

Spa bakımlarının selülit tedavisinden, cilt bakımına veya stres atıcı masajlara kadar çeşitli türleri olabilir. Spa nedir, ne işe yarar diye merak edenlere cevabımız ise şu olacaktır; spa masajları ve bakımları ile günün stresinden uzaklaşmak, canlanmak, rahatlamak, anti selülit tedavisi görmek, yüz, cilt bakımı yapmak, temizlenmek yani her türlü terapiden faydalanmak mümkündür.

SAUNA ve MASAJ

Sauna Sistemleri, tamamıyla güneş ışınları örnek alınarak üretilmiştir. Güneş, kimi faydalı, kimisi zararlı bir çok dalga boyunda ışınlar üretir. Güneşi yaşam kaynağımız yapan, bu ışınlar içindeki “uzak kızıl ötesi ışınlar”dır.

Bilim adamlarınca bitkiler, hayvanlar ve insanların; yani tüm canlıların, sağlıklı bir şekilde büyümesi ve gelişmesi için gerekli olduğundan, biogenetik ışınlar olarak da adlandırılır. Gözle görülemeyen bu ışınlar, vücutta sadece ısısı ile hissedilir. Hepimizin, bulutlu bir günde, güneşin bulutların arkasından çıktığı andaki tenimizde hissettiğiniz derin sıcaklık, biyogenetik ısının etkisidir. Herhangi bir doku ya da hücre biyogenetik ısıyla yenilenme (iyileşme) sürecini başlatır. UV ışınlardan arındırılmış, saf biyogenetik ısı ile sağlıklı hayat artık çok kolay… Biyogenetik ısının insan vücudu üzerindeki faydaları öylesine çok ki “Güneş giren eve doktor girmez” atasözünün ne kadar anlamlı olduğunu, kullanıldığı alanları incelediğinizde bir kez daha anlayacaksınız.

Biyogenetik ışınlar, temel olarak vücudun su molekülleri üzerinde rezonans etkisi sağlar. Hücrelerimizdeki ve kanımızdaki su moleküllerini iyonize edip, bu moleküllerin aktivasyonunu sağlar. Bu sayede kan dolaşımını hızlandırır ve vücudun sağlıklı kalmasını sağlar. Unutmamak gerekir ki, vücudumuzun % 70’ini su molekülleri oluşturur. Derin ısının etkisiyle vücuttaki yağları eritir, vücutta biriken zararlı kimyasalları ve toksinleri atar. Vücudun asidik miktarını düşürür, dolaşım, sinir, kemik ve kas sisteminin düzenli çalışmasını sağlar. Bu ışınlar için herhangi bir yaş kısıtlaması yoktur, insanoğlu beşikten mezara kadar bu ışınlara ihtiyaç duyar.

Sauna, Cildinize güzellik verir.
Derinin altında biriken yağları, toksinleri, kimyasalları ve diğer zararlı maddeleri terleme ile dışarı atar. Bu sayede selilüt, akne, egzema ve benzeri cilt rahatsızlıklarınızdan kurtarır. Deriye esnekliğini ve yumuşaklığını geri kazandırır.
Rahatlamanızı ve dinlenmenizi sağlar.
Saunalar kronik yorgunluk, stres, depresyon ve bitkinlik durumlarında etkisini hemen görebileceğiniz, hızlı bir şekilde rahatlayabileceğiniz bir sistemdir.
Kalp damar sisteminizi çalıştırır.
Derin ısı ile kan damarlarını genişletir. Hiper tansiyona karşı etkilidir. Kollestrolü düşürür. Kalp ve nabız atımını düzenler. Yarım saatlik bir terapi ile artan kan dolaşım hızı sayesinde kalbin ciddi ve programlı bir spor aktivitesindeki gibi düzenli çalışmasını sağlar.